MIRA Mira VOCAL
INFORMACJE
FOTKI
DEMO MUZYKA
KONTAKT

Witam!
Ukończyłam Policealne Studium Zawodowe Piosenkarskie w Poznaniu zdobywając dyplom PIOSENKARKI. Przez cały czas doskonalę swój warsztat i zbieram doświadczenia swą różnorodną działalnością artystyczną.
Występowałam już dla "różnokolorowej" publiczności, mam tu na myśli kontrakty na bliskim wschodzie oraz w Europie Zachodniej. Ale najbardziej drogocenne były doświadczenia zdobywane na scenach i estradach naszego kraju współpracując z wieloma agencjami artystycznymi największych polskich miast a także w towarzystwie wielu wspaniałych artystów polskiej sceny. Należało by tutaj wymienić choćby współpracę jako refrenistka Krzysztofa Krawczyka z towarzyszeniem ALEX BANDU, jako solistka zespołu "BOLTER" (w zastępstwie) i wspólne występy z Anną Jurksztowicz, oraz nieżyjącymi już Wojciechem Skowrońskim czy Adą Rusowicz.
Sporym doświadczeniem zarysowała się współpraca w rozgłośniach radiowych jako prezenterka i lektorka reklam. Bardzo dobrze sprawdzam się w studiu jako solistka czy wokalistka sesyjna. Nagrałam sporo reklam (jingli, spotów reklamowych) Znakomicie "nakładam" chórki.
Nie stronię również od wielkich estrad. Występowałam na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu w latach jego świetności. Również wystąpiłam na deskach amfiteatru opolskiego na Festiwalu Piosenki Polskiej w duecie z rodzimym kolegą Jackiem Mielcarkiem absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale muzyki rozrywkowej i jazzu. Przez ostatnie lata moją umiłowaną dziedziną muzyki stały się musicale. Miałam przyjemność współpracować z Niemieckim Musicalem z międzynarodową obsadą jako jedyna Polska solistka. W tej kwestii sprawdziły się również moje (od dziecka) zamiłowania i zdolności aktorskie, które się sprawdziły.
Prowadzę własny zespół muzyczny obsługując wszelkie imprezy na zlecenie na szeroką skalę, jak również solowe występy estradowe czy bankietowe.
W moim dorobku artystycznym znajdują się piosenki z gatunku: jazz, swing, soul, pop, disco, rock, blues, musicalowe i kabaretowe,
a nawet Ave Maria z kunsztem zaśpiewana w kościele.
Mam własny transport oraz aparaturę nagłośnieniową.
Obecnie studiuję zaocznie na wydziale pedagogicznym co upoważnia mnie do do prowadzenia zajęć z dziećmi i młodzieżą. Prowadzę zajęcia jako nauczyciel śpiewu. Uczę prawidłowej emisji głosu, poprawnej dykcji, artykulacji oraz interpretacji piosenki, pracy z mikrofonem, zachowania się na estradzie itp.
Cechuje mnie punktualność, solidność, odpowiedzialność, zamiłowanie do wykonywanego zawodu a przede wszystkim profesjonalizm.

                                                                         MIRA